Birisi Formspring mi dedi ? =)

Yayınlandı: Haziran 22, 2011 / Uncategorized, İnternet

Öncellikle bilmeyenleriniz için Formspring’i anlatmayı gerekli görüyorum. Formspring (Türkçe “biçim” ve “bahar” kelimelerinin birleşimi) hesabınız üzerinden size sorular sorulan ve bu sorulara cevap verdiğiniz kullanışlı(?) bir internet sitesi. İsteyen herkes üyelik gerekmeksizin size soru sorabilmekte aynı zamanda soru soran kişiler isimlerini saklayarak anonim adı altındayani gizli olarak sorularını sizlerle paylaşabilmektedirler.

Hesabınızda inbox (gelen kutusu) alanında size gelmiş olan soruları görüyor ve bunlara isterseniz cevap veriyor, istemediklerinizi silebiliyorsunuz. Kullanıcılar kimden geldiği belli olmayan (anonymous) sorular sorabildikleri için, merak edilen her şeyi çekinmeden birbirlerine sorabiliyorlar. Cevaplanan sorular da yine kullanıcı profillerinde soru ve cevap şeklinde yayınlanıyor. Siz de kendinize yeni bir Formspring hesabı oluşturmak isterseniz burayı tıklayınız.

Günümüzde bazı insanlar size bazı şeyleri sormakta çekiniyor olabilirler. Sizde onların bu çekingenliğini bir nebze olsun Formspring aracılığıyla indirgeyebilirsiniz.. Örnek vermek gerekirse; Size aşık olan biri bunu size anlatamıyor ve bu durumu sizle paylaşsa ne gibi bir tepki alır bunu merak ediyor. Bu noktada Formspring’den adını gizleyerek mesaj atabilir ve sizin fikrinizi öğrenebilir. Gerekli yanlarının yanında bir çok gereksiz yanıda var elbet J Neyse, bu yazıda Formspring’den bana sorulan sorular arasından en beğendiklerimi paylaşacağım. Siz de bana sormak isterseniz burdan buyrunuz.

1-)

2-)

3-)

4-)

5-)

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s