ABD’nin en itibarlı şirketi “Google”

Yayınlandı: Temmuz 4, 2009 / Uncategorized

ABD’nin en itibarlı şirketi Google

ABD’deki en güvenilir şirket Google çıktı. Araştırmaya göre, geçen yılın birincisi Microsoft ise 10. sırada yer aldı.

Google şirketinin, çalışanlarına iş saatlerinin yüzde 20’sinde yeni düşünceler ortaya çıkarabilecek yan projeler üzerinde çalışmalarına izin vermesi, iş dünyasındaki itibarının artmasındaki en önemli etmen.

Öte yandan, büyük ölçüde işten çıkarmaların olduğu ve müşterilere sağlanan kimi hizmetlerde kesintiye gidildiği havayolu şirketlerinin ise, iş dünyasında büyük ölçüde itibar yitirdikleri açıklandı.google-logo

Her yıl yapılan ”Harris Interactive Reputation Quotient” anketinde şirketler, toplumsal sorumluluk, ileriyi görüş ve liderlik gibi ölçütlerin yanısıra, öncelikli olarak, çalışanlarına nasıl davrandıkları ve işyerikoşullarına göre değerlendiriliyor.

Listede en itibarlı şirketler arasında Johnson & Johnson, Intel, gıda şirketleri General Mills, Kraft ve Coca-Cola ile bu yıl Forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer alan Warren Buffet’in yatırım ve sigorta şirketi Berkshire Hathaway de yer alıyor.

Listede, Amerikan şirketlerinin yanısıra, Japon otomotiv devi Honda da bulunuyor

Kaynak: Sabah

Volkice yorum : Şu ana kadar internet alanında tek güvenebileceğim alan google’dır. Adsense reklamcılık programı ile bu hizmetten para bile kazandığım olmuştur. Google sadece arama motoru değil aynı zamanda internete hizmet eden büyük bir kuruluştur. Türkiye’ de ki temsilciliklerden ne yazık ki gereken ilgiyi göremiyoruz. İleride google ailesine dahil olabilmem umuduyla… =) Tüm okurlarıma selamlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s